FK22X7R1H334K
Mfr.Part #
FK22X7R1H334K
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL
Radial
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
Features :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Package :
Bulk
Capacitance :
0.33 µF
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
FK22X7R1H334K
TDK Corporation FK22X7R1H334K
FK 0.33 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) -55°C ~ 125°C Through Hole Radial
FK22X7R1H334K Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
FK22X7R1H334K Features
a size/dimension of 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)