FK22X7R1C336MR006
Mfr.Part #
FK22X7R1C336MR006
Description
CAP CER 33UF 16V X7R RADIAL
Size / Dimension :
0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
33μF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FK22X7R1C336MR006
TDK Corporation FK22X7R1C336MR006
FK 33μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
FK22X7R1C336MR006 Overview
A 0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
FK22X7R1C336MR006 Features
a size/dimension of 0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm