FK18C0G1H822JN006
Mfr.Part #
FK18C0G1H822JN006
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
8200pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm