FK18C0G1H330JN006
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FK18C0G1H330JN006
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Multilayer :
No
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Pitch :
2.5mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
33pF
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
2
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Width :
2.5mm
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FK
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Length :
4mm