FJH-40-D-12.00-4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FJH-40-D-12.00-4
Manufacturer
Samtec, Inc.
Description
CABLE FFC 40POS 0.50MM 12"
Stock
69
In Stock :
69
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Cable Type :
FFC, FPC
Length - Exposed Ends :
0.157 4.00mm
Series :
FJH
Cable Length :
305mm
Connector Type :
INTERCONNECTION DEVICE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
12.0 304.8mm