FIS-6300-5008G
Mfr.Part #
FIS-6300-5008G
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
MINIHAWK HS UHD USBI O 5VDC
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Unclassified
Package :
Bulk
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.047 µF
Package / Case :
Radial, Disc
Size / Dimension :
0.157 Dia (4.00mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Lead Style :
Straight
Base Product Number :
FIS-6300
Series :
Thickness (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Features :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Obsolete
Lead Spacing :
0.197 (5.00mm)