FI212C245036-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FI212C245036-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
RF Filters
Impedance :
50Ohm
Number of Pins :
8
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
Balance
Min Operating Temperature :
-30°C
Series :
FI
Height :
508μm
Frequency :
2.45GHz Center
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
Tape and Reel
Ripple :
1dB
Length :
2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.9 (mm)/L0.079XB0.049XH0.035 (inch)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Bandwidth :
100MHz
Max Operating Temperature :
85°C
Resistance :
50Ohm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Insertion Loss (dB) :
3.7 dB
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Datasheets
FI212C245036-T
Introducing RF Filters TAIYO YUDEN FI212C245036-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:8, Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad, Bandwidth:100MHz, Mounting Type:Surface Mount, FI212C245036-T pinout, FI212C245036-T datasheet PDF, FI212C245036-T amp .Beyond RF Filters TAIYO YUDEN FI212C245036-T ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.