FHG.2B.802.CLAD99
Mfr.Part #
FHG.2B.802.CLAD99
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
802
Silver
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
3 (2 + 1 Coax)
Cable Opening :
0.362 ~ 0.390 (9.20mm ~ 9.90mm)
Current Rating :
10A
IP50
Datasheets
FHG.2B.802.CLAD99
FHG.2B.802.CLAD99 Overview
FHG.2B.802.CLAD99 Features
2B series
FHG.2B.802.CLAD99 Applications
There are a lot of LEMO
FHG.2B.802.CLAD99 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER