FHG.1B.307.CLAM31
Mfr.Part #
FHG.1B.307.CLAM31
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Brass, Chrome
HTS Code :
NOT SPECIFIED
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
7A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.122 (2.70mm ~ 3.10mm)
Number of Positions :
7
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Termination :
Solder Cup
Shell Size - Insert :
307
Datasheets
FHG.1B.307.CLAM31
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FHG.1B.307.CLAM31 Overview
FHG.1B.307.CLAM31 Features
1B series
FHG.1B.307.CLAM31 Applications
There are a lot of LEMO
FHG.1B.307.CLAM31 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER