FHG.0B.307.CYCD52Z
Mfr.Part #
FHG.0B.307.CYCD52Z
Description
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
Current Rating :
2.5A
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Termination :
Crimp
Free Hanging
ECCN Code :
EAR99
Wire Gauge (Min) :
32 AWG
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Bulk
Contact Gender :
Polyetheretherketone (PEEK)
Voltage - Rated DC :
1.98kV
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
7
1 (Unlimited)
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Shell Size - Insert :
307
Color :
Silver
Voltage - Rated AC :
1.4kV
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 7 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FHG.0B.307.CYCD52Z Overview
FHG.0B.307.CYCD52Z Features
0B series
FHG.0B.307.CYCD52Z Applications
There are a lot of LEMO
FHG.0B.307.CYCD52Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER