FH4500001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FH4500001
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 45.0000MHZ 11PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Physical Dimension :
L2.5XB2.0XH0.6 (mm)/L0.098XB0.079XH0.024 (inch)
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Frequency :
45MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
45MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Type :
MHz Crystal
Series :
SaRonix-eCera™ FH
Load Capacitance :
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm