FH1200048Z
Mfr.Part #
FH1200048Z
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 27PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
27pF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
SaRonix-eCera™ FH
Frequency :
12MHz
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±30ppm