FH1200027
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FH1200027
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
12MHz
Drive Level :
10 µW
Surface Mount :
yes
Package / Case :
4-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Series :
SaRonix-eCera™ FH
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Load Capacitance :
18pF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±30ppm