FGB.3K.330.CYCC85
Mfr.Part #
FGB.3K.330.CYCC85
Description
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
Ratings :
Dust Tight, IP66, Water Resistant, Waterproof
Current Rating :
3.5A
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Ingress Protection :
IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening :
0.319 ~ 0.335 (8.10mm ~ 8.50mm)
Shell Size - Insert :
330
Series :
3k
Termination :
Crimp
Number of Positions :
30
Free Hanging
Datasheets
FGB.3K.330.CYCC85
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Crimp Gold Chrome Bulk B Push-Pull
FGB.3K.330.CYCC85 Overview
FGB.3K.330.CYCC85 Features
3K series
FGB.3K.330.CYCC85 Applications
There are a lot of LEMO
FGB.3K.330.CYCC85 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER