FG28C0G2E182JNT00
Mfr.Part #
FG28C0G2E182JNT00
Description
CAP CER 1800PF 250V C0G RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance :
1800pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Published :
Datasheets
FG28C0G2E182JNT00
TDK Corporation FG28C0G2E182JNT00
FG 1800pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial