FG28C0G2A332JNT06
Mfr.Part #
FG28C0G2A332JNT06
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G RADIAL
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead/Base Style :
Kinked
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Pitch :
5.0038mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FG28C0G2A332JNT06
TDK Corporation FG28C0G2A332JNT06
FG 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial