FG28C0G2A221JNT00
Mfr.Part #
FG28C0G2A221JNT00
Description
CAP CER 220PF 100V C0G RADIAL
Stock
648
In Stock :
648
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
220pF
Datasheets
FG28C0G2A221JNT00
TDK Corporation FG28C0G2A221JNT00
FG 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial