FG28C0G1H330JNT00
Mfr.Part #
FG28C0G1H330JNT00
Description
CAP CER 33PF 50V C0G RADIAL
Stock
492
In Stock :
492
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
33pF
Datasheets
FG28C0G1H330JNT00
TDK Corporation FG28C0G1H330JNT00
FG 33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial