FG18X7R1H472KNT00
Mfr.Part #
FG18X7R1H472KNT00
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FG18X7R1H472KNT00
TDK Corporation FG18X7R1H472KNT00
FG 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial