FG18C0G2A391JNT00
Mfr.Part #
FG18C0G2A391JNT00
Description
CAP CER 390PF 100V C0G RADIAL
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
FG18C0G2A391JNT00
TDK Corporation FG18C0G2A391JNT00
FG 390pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial