FDV0620-H-2R2M=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FDV0620-H-2R2M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
4A
DC Resistance (DCR) :
0.037Ohm
Shielding :
yes
Inductance :
2.2 µH
Number of Functions :
1
Core Material :
Metal Alloy
Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Test Frequency :
0.1MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Surface Mount :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
FDV0620-H-2R2M=P3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD