FD2450026
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD2450026
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
7ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
24.576MHz
Rise Time-Max :
7ns
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Operating Frequency :
24.5MHz