FD1350007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD1350007
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 13.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Frequency :
13.5MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Max Supply Current :
15mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.2954mm
Packaging :
Bulk
Output :
CMOS
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Supply Voltage :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
4
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
13.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm