FD1220014
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD1220014
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Qualification Status :
Not Qualified
Mounting Type :
Surface Mount
Rise Time-Max :
7ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
12.2MHz
Frequency :
12.288MHz
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Max Supply Current :
15mA
Fall Time-Max :
7ns
Frequency Stability :
±50ppm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
CMOS
Power Supplies :
3.3V
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Packaging :
Bulk
Height :
1.2954mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C