FCR4.19M5T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FCR4.19M5T
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Datasheet
Download
Description
CERAMIC RES 4.1900MHZ T/H
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Resonators
Type :
Ceramic
Frequency Stability :
±0.3%
Size / Dimension :
0.374Lx0.197W 9.50mmx5.00mm
Mount :
Through Hole
Load Capacitance :
30pF
Package / Case :
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Series :
FCR
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
0.5%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Self Resonant Frequency :
4.19MHz
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
4.19MHz
Impedance :
20Ohm
Height :
0.256 6.50mm
Number of Pins :
2
Additional Feature :
TAPE; AMMO PACK
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
FCR4.19M5T
Introducing Resonators TDK Corporation FCR4.19M5T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Ceramic, Package / Case:Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch, Number of Pins:2, Operating Temperature:-40°C~85°C, Mounting Type:Through Hole, FCR4.19M5T pinout, FCR4.19M5T datasheet PDF, FCR4.19M5T amp .Beyond Resonators TDK Corporation FCR4.19M5T ,we also offer CSTNR4M00GH5L000R0, ECS-CR2-10.00-B-TR, ECS-SR1-4.00-B-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.