FCR2WSJT-52-820R
Mfr.Part #
FCR2WSJT-52-820R
Description
RES 820 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
820ohm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
FCR2WSJT-52-820R
YAGEO FCR2WSJT-52-820R
820Ohm, 2W, Carbon Film,