FCR2WSJT-52-56K
Mfr.Part #
FCR2WSJT-52-56K
Description
RES 56K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
56kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FCR2WSJT-52-56K
YAGEO FCR2WSJT-52-56K
56kOhm, 2W, Carbon Film,