FCR2WSJR-52-5K1
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
5.1kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
FCR2WSJR-52-5K1
YAGEO FCR2WSJR-52-5K1
5.1kOhm, 2W, Carbon Film,