FCR2WSJR-52-180R
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-180R
Description
RES 180 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
180Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR2WSJR-52-180R
YAGEO FCR2WSJR-52-180R
180Ohm, 2W, Carbon Film,