FCR2010KT680R
Mfr.Part #
FCR2010KT680R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 680 OHM 10% 3/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FCR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
680Ohm
Datasheets
FCR2010KT680R
FCR Series, Thick Film, 680Ohm, 0.75W 3/4W, ±10%, -55°C~125°C