FCR2010KT33R0
Mfr.Part #
FCR2010KT33R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 33 OHM 10% 3/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
33Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thick Film
Series :
FCR
Tolerance :
±10%
Datasheets
FCR2010KT33R0
FCR Series, Thick Film, 33Ohm, 0.75W 3/4W, ±10%, -55°C~125°C