FCR200JR-73-620K
Mfr.Part #
FCR200JR-73-620K
Description
RES 620K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
620kOhm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Datasheets
FCR200JR-73-620K
YAGEO FCR200JR-73-620K
620kOhm, 2W, Carbon Film,