FCR200JR-73-56K
Mfr.Part #
FCR200JR-73-56K
Description
RES 56K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Resistance :
56kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR200JR-73-56K
YAGEO FCR200JR-73-56K
56kOhm, 2W, Carbon Film,