FCR200JR-73-20K
Mfr.Part #
FCR200JR-73-20K
Description
RES 20K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
20kohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR200JR-73-20K
YAGEO FCR200JR-73-20K
20kOhm, 2W, Carbon Film,