FC5BQCCMC14.7456-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC5BQCCMC14.7456-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
20pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
C5BQ
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Drive Level :
500 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm