FC1BSHFDM32.0-T3
Mfr.Part #
FC1BSHFDM32.0-T3
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
2 mm x 1.6 mm
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32MHZ 8PF SMT
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Length :
2 mm
Drive Level :
0.1 mW
Subcategory :
Crystals
ESR :
80 Ohms
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
Ceramic SMD Crystal
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
0.55 mm
Brand :
Fox / Abracon
Width :
1.6 mm
Tolerance :
10 PPM
Package / Case :
2 mm x 1.6 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
32 MHz
Product Category :
ABRACON
RoHS :
Details
Frequency Stability :
15 PPM
Load Capacitance :
8 pF
Series :
C1BS
Mounting Style :
SMD/SMT
Product :
Product Type :
Datasheets
FC1BSHFDM32.0-T3
Introducing Crystals Fox Electronics FC1BSHFDM32.0-T3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Ceramic SMD Crystal, Package / Case:2 mm x 1.6 mm, FC1BSHFDM32.0-T3 pinout, FC1BSHFDM32.0-T3 datasheet PDF, FC1BSHFDM32.0-T3 amp .Beyond Crystals Fox Electronics FC1BSHFDM32.0-T3 ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.