FC-13E 32.7680KC-AC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC-13E 32.7680KC-AC
Manufacturer
Epson
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Packaging :
Strip
Package / Case :
2-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75kOhm
Operating Mode :
Fundamental
Series :
FC-13E
Height Seated (Max) :
0.019 0.48mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Load Capacitance :
9pF
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension :
0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
32.768kHz