FAN25800AUC33X-ON
Mfr.Part #
FAN25800AUC33X-ON
Manufacturer
onsemi
Package / Case
4-XFBGA, WLCSP
Description
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Manufacturer :
onsemi
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Series :
Protection Features :
Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Product Status :
Active
Package / Case :
4-XFBGA, WLCSP
Current - Output :
500mA
PSRR :
85dB ~ 68dB (100Hz ~ 50Hz)
Supplier Device Package :
4-WLCSP (0.65x0.65)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
FIXED
Control Features :
Enable
Voltage Dropout (Max) :
0.13V @ 250mA