FAN2514S28X
Mfr.Part #
FAN2514S28X
Description
IC REG LINEAR 2.8V 200MA SOT23-5
Voltage Regulators - Linear
Base Part Number :
FAN2514
Voltage Dropout (Max) :
0.2V @ 200mA
Voltage - Input (Max) :
6.5V
PSRR :
43dB (120Hz)
Current - Quiescent (Iq) :
75µA
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.8V
Datasheets
FAN2514S28X
onsemi FAN2514S28X
[Voltage Regulators - Linear] Overview
FAN2514S28X Features
  • 稳定的线性稳压器
  • 输出电压:2.8V
  • 输出电流:200mA