FA28X8R2A472KNU00
Mfr.Part #
FA28X8R2A472KNU00
Description
CAP CER 4700PF 100V X8RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
100V
Published :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28X8R2A472KNU00
TDK Corporation FA28X8R2A472KNU00
FA 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial