FA28X8R2A223KRU00
Mfr.Part #
FA28X8R2A223KRU00
Description
CAP CER 0.022UF 100V X8RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Published :
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
0.022µF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28X8R2A223KRU00
TDK Corporation FA28X8R2A223KRU00
FA 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28X8R2A223KRU00 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8R.
FA28X8R2A223KRU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm