FA28X8R2A152KNU00
Mfr.Part #
FA28X8R2A152KNU00
Description
CAP CER 1500PF 100V X8RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28X8R2A152KNU00
TDK Corporation FA28X8R2A152KNU00
FA 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial