FA28X8R2A103KNU06
Mfr.Part #
FA28X8R2A103KNU06
Description
CAP CER 10000PF 100V X8R RADIAL
Stock
500
In Stock :
500
Ceramic Capacitors
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
High Temperature
Lead/Base Style :
Kinked
Voltage - Rated :
100V
Published :
2013
Datasheets
FA28X8R2A103KNU06
TDK Corporation FA28X8R2A103KNU06
FA 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial