FA28X8R1H682KNU06
Mfr.Part #
FA28X8R1H682KNU06
Description
CAP CER 6800PF 50V X8R RADIAL
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
6800pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Kinked
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FA28X8R1H682KNU06
TDK Corporation FA28X8R1H682KNU06
FA 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial