FA28X8R1H332KNU00
Mfr.Part #
FA28X8R1H332KNU00
Description
CAP CER 3300PF 50V X8RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28X8R1H332KNU00
TDK Corporation FA28X8R1H332KNU00
FA 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial