FA28X8R1H222KNU06
Mfr.Part #
FA28X8R1H222KNU06
Description
CAP CER 2200PF 50V X8R RADIAL
High Temperature
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
24 Weeks
Lead/Base Style :
Kinked
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2200pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
FA28X8R1H222KNU06
TDK Corporation FA28X8R1H222KNU06
FA 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial