FA28X8R1H102KNU06
Mfr.Part #
FA28X8R1H102KNU06
Description
CAP CER 1000PF 50V X8R RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
FA
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead/Base Style :
Kinked
Capacitance :
1000pF
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FA28X8R1H102KNU06
TDK Corporation FA28X8R1H102KNU06
FA 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial