FA28X8R1H102KNU00
Mfr.Part #
FA28X8R1H102KNU00
Description
CAP CER 1000PF 50V X8RADIAL
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FA28X8R1H102KNU00
TDK Corporation FA28X8R1H102KNU00
FA 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial