FA28X8R1E683KNU00
Mfr.Part #
FA28X8R1E683KNU00
Description
CAP CER 0.068UF 25V X8RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Package / Case :
Radial
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
FA28X8R1E683KNU00
TDK Corporation FA28X8R1E683KNU00
FA 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial