FA28X8R1E154KRU06
Mfr.Part #
FA28X8R1E154KRU06
Description
CAP CER 0.15UF 25V X8R RADIAL
Published :
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead/Base Style :
Kinked
Tolerance :
±10%
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
FA28X8R1E154KRU06
TDK Corporation FA28X8R1E154KRU06
FA 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial